Egzystowanie w Krakowie

Najważniejszym spośród największych problemów w większości polskich miast jest komunikacja. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby aut na krajowych drogach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który pozwoli poprawić zadowolenie krakowian a także poprawi integralność infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych lokalizacji, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi trzeba włożyć sporo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy już powstałych połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.